/zurii
est
Žürii
Rahvuslik võistlusprogramm

Heilika Pikkov

Heilika Pikkov õppis Tallinna Ülikoolis telerežii erialal ning veetis semestri Central Lancashire'i ülikoolis Suurbritannias. Tema viimased autorifilmid on toodetud produktsioonifirmas Silmviburlane. 2013. aastal linastus tema täispikk dokumentaalfilm „Õlimäe õied". Aastal 2018 oli ta üks kuuest naisrežissöörist, kelle lühidokumentaal linastus dokumentaalfilmide kogumikus „Juured”.

Lisaks filmide tegemisele oli Heilika kaheksa aastat PÖFFi alafestivali Animated Dreams peakorraldaja ja programmijuht. Aastal 2011 oli ta koolitussündmuse AnimaCampus Tallinn programmijuht ning hetkel töötab Eesti Vabariik 100 rahvusvahelise programmi korraldustoimkonnas.

Jing Haase

Jing Haase on lühifilmide ja dokumentaalide festivali juht Rootsi Filmi Instituudis. Osana rahvusvahelisest osakonnast edendab ta väljaspool Rootsit mitmete festivalide eriüritustel kaasaegseid Rootsi filme igasugustest žanritest. Enne Rootsi kolimist oli ta MTÜ Nordisk Panorama turundusjuht - Skandinaavia lühi- ja dokumentaalfilmide edendamisele pühendunud organisatsioon. Seal korraldas ta NP Marketit, online-kinosaali ja jutuseeriat koos oma ala professionaalidega, reklaamis rahvusvaheliselt Nordisk Panoramas registreeritud filme ja andis nõu lühifilmide rahvusvaheliseks levitamiseks.

Roberto Barrueco

Barcelona rahvusvahelise lühi- ja animatsioonifilmi festivali Mecal looja ja juht Roberto Barrueco mitmekordistab tegevusi ja kogemusi. See Prantsusmaalt pärit Barcelonas elav kunstiajaloolane on kiindunud kunsti üleüldiselt ja tõestab seda jätkuvalt, töötades elektronmuusika vallas või tehes koostööd Hiina kaasaegse kunsti galeriiga Loft Barcelonas. Praegu reisib ta mööda maailma, et edendada lühifilmi formaati ja kohtuda inimestega, kes jagavad tema kirge. Tema viimased projektid on virtuaalreaalsuse festival Barcelona 360ºVirtual Reality Fest ja videoklippide festival Soundie.
Rahvusvaheline lühifilmide võistlusprogramm

John Canciani

John Canciani on teismeeast saati filme kogunud. Oma esimese filmikuraatori kogemuse sai ta ajal, mil asutas ja korraldas Šveitsis filmiklubi Winterthur tegevust. 2006. aastal asus ta Kurz und Knapp liikmeks ning töötas seal programmijuhina kuni 2012. aastani. Zürichis sai temast 2009. aastal Šveitsi noortefilmide festivali programmimeeskonna liige. 2009. aastal liitus ta Winterthuri rahvusvahelise lühifilmifestivaliga, mille kunstiliseks juhiks sai aastal 2012. Alates 2013. aastast on ta filmikuraator ka Filmfoyer Winterthurist väljakasvanud Cameo kinos.

Marta Bałaga

Marta Bałaga on Poolas ja Soomes tegutsev filmiajakirjanik, kes kirjutab mitmele rahvusvahelisele väljaandele, s.h Episodi, Cineuropa, Dwutygodnik ning Eesti ajaleht Sirp. Ta teeb koostööd mitmete filmifestivalidega, k.a Helsinki rahvusvaheline filmifestival „Armastus ja anarhia”, ning on Soome kriitikute assotsiatsiooni SARV ning ülemaailmse filmikriitikute assotsiatsiooni FIPRESCI liige.

Triin Ruumet

Triin on Tallinnas resideeruv vabakutseline filmirežissöör. Ta huvitub maailma tumedamast poolest ja näeb ilu enamasti seal, kus seda pealtnäha paiknema ei peaks. Olles lavastanud hiljuti oma esimese täispika mängufilmi „Päevad, mis ajasid segadusse" (2016), usub ta, et asub alles oma teekonna alguses.
Rahvusvaheline animafilmide võistlusprogramm

Carmen Gray

Carmen Gray on Uus-Meremaal sündinud ja Berliinis elav vabakutseline filmikriitik ja programmeerija. Ta on kirjutanud muuhulgas väljaannetele The Guardian, The Observer, Sight & Sound, Screen International, Calvert Journal ja The Village Voice ning on Londoni Dazed & Confused ajakirja endine filmitoimetaja. Ta on rahvusvahelise Šveitsi lühifilmifestivali Winterhur valikukomisjonis ning loonud Portugali ja Venemaa festivalide jaoks spetsiaalsed kõrvalprogrammid. Käesoleva aasta aprillis oli ta Viini kunstigaleriis Das Weisse Haus eksperimentaalfilmi resident-teoreetik, korraldades sümpoosioni „Stranger Looks: The Body and the Gaze”.

Mait Laas

Mait Laas on rahvusvaheliselt tuntud Eesti animatsioonikunstnik, autor ja režissöör. Ta õppis aastatel 1989-1993 Tallinna Pedagoogilises Instituudis kunsti ning sai magistrikraadi Viini Kunstiakadeemias audiovisuaalse meedia erialal 1994. aastal. 1993. aastast on lavastanud mitmeid auhinnatud animatsioone („Teekond Nirvaanasse”, „Mees ja naine. Vadja lugu” ning täispikk „Lisa Limone ja Maroc Orange: tormakas armulugu”). Samuti on ta dokumentaalfilmi „Aja meistrid” ja nukufilmi „Generatio” (filmiprojektis „Lost and Found”) režissöör. Laas on olnud rahvusvaheliste filmifestivalide žüriiliige ning töötanud filmikriitikuna. Ta on Euroopa Filmiakadeemia liige.

Zsuzsanna Kreif

Zsuzsanna Kreif on 2014. aastal MOME lõpetanud Budapestis tegutsev vabakutseline animatsioonirežissöör ja illustraator. Tema esimene film, 2014. aastal koos Bori Zétényiga tehtud „Limbo-Limbo Travel”, valmis koostööna Ungari ja Prantsusmaa vahel (MOME ja Lardux Films) ning on auhinnatud ja valitud mitmetele rahvusvahelistele filmifestivalidele. 2015-2017 lavastas ta 13-osalist telesarja „Candide”, mis on kirjutatud ja lavastatud koos Nándor Bera ja Balázs Turaiga. Hetkel õpetab ta MOMEs ja arendab uusi individuaalprojekte.