/uudised
est
Uudised
Tule PÖFFile vabatahtlikuks!
30.11.-0001
Shorts
Pimedate Ööde Filmifestival võtab igal aastal oma meeskonda üle 300 vabatahtliku abilise. Kandideerida saab 30. septembrini!

Pimedate Ööde Filmifestival võtab igal aastal oma meeskonda üle 300 vabatahtliku abilise. Need on inimesed, kelle abiga kõik meie ettevalmistused ja plaanid juba 21. korda päriselt festivaliks saavad. Vastutasuks abi eest saab PÖFFi vabatahtlik palju pikki ja pimedaid öid kinos käia, ning vinge töökogemuse ühel Euroopa suurimal filmifestivalil. Et õiged inimesed saaksid õige töö peale, palume sul vastata paarile küsimusele.

Kandideerida saab 30. Septembrini. Kandideeri siin: https://form.jotformeu.com/72582183769368

Vabatahtlikud saavad PÖFFil kaasa lüüa järgmistes tegevustes:
Piletite kontrollimine

Filmiseansside ustel algab festivalipäeval tavaliselt kella 14-15 paiku, nädalavahetuseti kella 11-12 paiku, ent on üksikuid seansse ka hommikuti (pressile ja konverentsikülalistele mõeldud eriseansid). Piletikontroll teostab ka seansside tehnilist järelvalvet (jälgib saalis filmide helitaset), seega pileteid kontrolliv vabatahtlik näeb kohustuslikus korras väga palju PÖFFi filme.

Piletimüük

Piletite müük algab festivali esimesel päeval, 17.11. Piletimüüjad teevad tööd tavalisest suurema koormusega, keskmiselt 60 tundi, ning nendega sõlmitakse leping. Kassavastutuse eest makstakse ka miinimumpalka, seetõttu ei sobi piletimüügitöö nendele, kes on Töötukassas end arvele võtnud. Piletite müügipunktid on PÖFFi kinodes ja infopunktides, need on avatud varahommikust kuni viimase seansi alguseni, piletimüüjad töötavad graafiku alusel.

Infopunkti töö

Infopunktid avatakse juba enne festivali, 10.11. Infotöötaja ülesandeks on klienditeenindus ja probleemide lahendamine. Nad aitavad festivali külalistel programmis orienteeruda ja juhatavad sisse kinoseansid, vajadusel adresseerivad publikut jooksva infoga (muutused programmis, ajakavades, etc). Töö toimub graafiku alusel, on nii hommikusi (8-15, 10-18) kui õhtuseid (14-20, 16-22) vahetusi.

Kinoprojektsioon ja tehnika

Tehnikavabatahtlikud assisteerivad kinoprojektsionisti ja vastutavad kinodes asuva tehnika eest (infopunktis asuvad arvutid, printerid ja ekraanid, samuti subtiitrite näitamiseks vajalikud sülearvutid ja projektorid). Töö toimub graafiku alusel kogu päeva jooksul.

Autojuhid

Autojuhid sõidutavad ühest kohast teise PÖFFile vajalikke asju, peamiselt külalisi ja asju täis kaste. Tarvis on tunda hästi Tallinna linna ja selle liiklust, ning olla valmis sõitma võõra autoga. Töö on vahetustega, ning algab juba enne festivali avapäeva. Vajalikud on B-kategooria juhiload.

Videoteek

Videoteek on PÖFFi külaliste ja pressi filmiraamatukogu, mis vajab raamatukoguhoidjat ajavahemikus 9-19. Vaja on natuke tehnilist taipu ja viisakat inglisekeelset suhtlemisoskust, ent videoteek jätab vabatahtlikule endalegi piisavalt aega päev läbi filme vaadata.

Hospitality

Vabatahtlikel võib osa tööpäevi olla graafiku alusel külaliste infopunktis (hommikused JA õhtused vahetused), ning teistel päevadel tuleb kohtuda festivali väliskülalistega juba lennujaamas (ka varahommikul või südaöösel), ning abistada neid oma päevaplaani täitmisel ning festivali sisseelamisel. Need vabatahtlikud tunnevad Eesti ja Tallinna ajalugu ning vaatamisväärsusi, ning oskavad kiiresti reageerida nii väikestele kui suurtele probleemidele, mis külalistel festivalis navigeerimise käigus ette võivad tulla.

Tehnika

Tehnika valdkonna vabatahtlikud assisteerivad kinoprojektsionisti ja vastutavad kinodes asuva tehnika eest (infopunktis asuvad arvutid, printerid ja ekraanid, samuti subtiitrite näitamiseks vajalikud sülearvutid ja projektorid). Töö toimub graafiku alusel kogu päeva jooksul. Eelnev projektsioonikogemus ei ole oluline, tehnilise taibuga inimestele tehakse põhjalik koolitus.

Autojuhid

Sõidutavad ühest kohast teise PÖFFile vajalikke asju, peamiselt külalisi, filme ja kataloogikaste. Tarvis on tunda hästi Tallinna linna ja selle liiklust, ning olla valmis sõitma võõra autoga nii hommikuses kui õhtuses tipptunnis. Töö on vahetustega, ning algab juba enne festivali avapäeva. Vajalikud on B-kategooria juhiload.

Brigaad

Brigaad on kogum vabatahtlikke, kes on nõus tegema füüsilist tööd (tassi-hoia-tõsta ja värvi-klammerda-kleebi). PÖFFil on vaja abi infopunktide ja muu infrastruktuuri püstitamiseks (peamiselt varahommikud/hilisõhtud enne ja pärast festivali), ning kavas on ka paar turundusprojekti, kus linnaruumis geriljareklaami jaoks installatsioonide püstitamisel abi on tarvis

Rekreatsioon

Rekreatsioon jagab vabatahtlikke nii konverentsi kui PÖFFi pidude korraldamiseks. Koos korraldatakse praktiline olme rahvusvahelistel konverentsidel Industry@Tallinn, Storytek, samuti PÖFFi ava- ja lõputseremooniad ning vahepealsed väikepidustused. Valmis tuleks olla nii žüriide ajagraafiku haldamiseks kui garderoobi valvamiseks – ülesandeid on väga erinevaid ja vahel ka ootamatuid!

Foto ja meedia

Foto ja meedia kutsub end vabatahtlikuna üles andma ka professionaalseid fotograafe, videograafe ja graafilisi disainereid, kes oleksid nõus oma kuldaväärt aega festivali heaks panustama. Pakume lihtsat diili – ilusad pildid festivalile, teie kinno filmi vaatama. Fotot ja videot teeme kogu festivaliprogrammist (konverentsid/vestlusringid/peod/jne), graafika tootmisjõudu on puudu meie pressikeskusel ja kommunikatsiooniosakonnal.

Industry@Tallinn

Industry@Tallinn on filmitööstuse kohtumispaik, kus peetakse ettekandeid, konverentse, töötubasid ja palju muud. Vabatahtlikud aitavad siin väga erinevates rollides alates külaliste assisteerimisest kuni lavaehituseni.
Jaga: