/uudised
est
Uudised
PÖFF Shorts teeb kummarduse Mati Kütile
30.11.-0001
Shorts
Lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts jätkab Pimedate Ööde filmifestivali traditsiooniga tõsta esile Eesti animarežissööride loomingut. Tänavu on fookus seatud kunstnikule ja animaatorile Mati Kütile.

“Mati Kütt on eesti animatsiooni üks silmapaistvamaid autoreid, kelle filmide kõrge kvaliteet ja sürreaalne sisu on toonud talle tuntust nii kodus kui võõrsil,” ütleb PÖFF Shortsi animaprogrammi kunstiline juht Priit Tender. “Lisaks on sel kevadel Herr Kütil täitunud 70 ringi ümber Päikese ja väike tagasivaade on igati asjakohane.”

Retrospektiivi kuus filmi hõlmavad 26 aastat Mati Küti loomingust, alustades Heiki Ernitsa ja Valter Uusbergiga koostöös valminud novellidest koosneva joonisfilmiga “1+1+1” (1981) ning lõpetades 3D-katsetustega filmis “Substantia stellaris”. Küti varasematest teostest linastub ainulaadne saksakeelne allveeooper “Sprott võtmas päikest”, mida võib pidada vormilt oluliseks teetähiseks nii Eesti kui maailma animatsioonis.

Mati Kütt on töötanud Tallinnfilmi stuudio joonis- ja nukufilmide osakonnas ja alates 1995. aastast olnud vabakutseline kunstnik. Ta on endine liikumisõpetuse ja eksperimentaalse animatsiooni õppejõud Rocky Mountain College of Art & Designi ülikoolis Denveris ning on Kinoliidu, Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Maalikunstnike Liidu liige.

Mati Küti retrospektiiv linastub neljapäeval, 23. novembril 16.00 Kinomajas.

Piletid saadaval piletilevis SIIT.
Jaga: