/uudised
est
Uudised
PÖFF Shorts alustab täna Eesti animafilmide esilinastusega
30.11.-0001
Shorts
Täna kell 19.00 alustab Kinos Sõprus Pimedate Ööde filmifestivali uus rahvusvaheline kärgfestival PÖFF Shorts, mille programm on pühendatud lühifilmidele ja animatsioonile.

PÖFF Shortsi esimeseks linastuseks on rahvusliku võistlusprogrammi kassett “Uus Eesti anima”, milles teeb maailma esilinastuse Ülo Pikkovi animadokumentaal “Minnalaskmine” (2017, Silmviburlane, Nukufilm, ANIDOX) ning Eesti esilinastuse arvukalt auhindu korjanud Chintis Lundgreni “Manivald” (2017, Chintis Lundgreni Animatsioonistuudio, Adriatic Animation).

Lisaks animafilmidele teeb PÖFF Shortsil laupäeval, 25. novembril maailma esilinastuse rahvusliku võistlusprogrammi kassetis “Elu vürts” Rain Tolgi ja Gustaf Boman Bränngård lühifilm “Varakevad” (2017, Kuukulgur Film).

Festivali programm

PÖFF Shortsil linastub tänavu rohkem kui 45 riigist üle 250 filmi, millest üle poole on animatsioonid. Festivali põhiprogrammi moodustavad 5 võistlusprogrammi, millest kaks on pühendatud lühifilmidele ning kaks animafilmidele. Esimest korda võistlevad omavahel lühifilmid ja -animatsioonid PÖFF Shortsi rahvuslikus võistlusprogrammis.

Festivali panoraamis leiab filmikogumikke ka teistelt festivalidelt, nagu Annecy rahvusvahelise animatsioonifestivali paremik ning tänavusele Euroopa lühifilmiauhinnale nomineeritud linateosed EFA Short Matters! kassettides. Fookusesse võetakse nii uus poola kui vene animatsioon ning toimuvad Nukufilmi 60. sünnipäeva erilinastused. Retrospektiividega tehakse kummardus eesti animalegendile Mati Kütile ning Soome 100. juubeli puhul näeb haruldasi Aki Kaurismäki lühifilme.

Kavast ei puudu ka täiskasvanutele mõeldud hittprogrammid Late Night Love ja Late Night Comedy ning varajaste hommikutundideni kestev lühifilmide ja animatsiooni filmipidu Öökino. Lastefilmide linastused programmis “Nutikad Multikad” toimuvad nädalavahetuste hommikutel Kinos Artis ja Erinevate Tubade Klubis.

Väliskülalised

Festivalile tuleb üle 45 väliskülalise, kelle hulgas on Annecy animatsioonifestivali korraldajad Clemence Bragard ja Yves Nougarede (Prantsusmaa), Veneetsia filmifestivali lühifilminõustaja Enrico Vannucci (Itaalia) ning SHORT RIGA asutaja Anna Žaca (Läti).

Animated Dreams võistlusprogrammi rahvusvahelise žüriina on kohal ka interdistsiplaarne kunstnik ja ANIDOX:LAB peakorraldaja Uri Kranot (Taani), kelle virtuaalreaalsuse installatsiooni “Nothing Happens” saab festivalil näha 24. ja 25. novembril Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudis koostöös Tallinna Ülikooli Meediainnovatsiooni ja Digikultuuri Tippkeskusega (MEDIT).

PÖFF Shorts toimub 21.-26. novembrini Tallinnas ja Tartus. Linastused toimuvad Kinos Sõprus, Kinos Artis, Kinomajas ja Erinevate Tubade Klubis. Tasuta seansid toimuvad Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi SuperNova kinos.

PÖFF Shorts piletid on saadaval internetis Piletilevi koduleheküljel ning Piletilevi ja PÖFFi infopunktides.
Piiratud koguses PÖFF Shorts festivalipassid on saadaval kuni 24. novembrini.
Jaga: