/uudised
est
Uudised
Hamburgi kunstnikud teevad Tallinna tänavatest kino
14.04.2018
Shorts


Laupäeval, 14. aprillil näitavad Hamburgi kunstnikud Tallinna tänavatel lühifilme. Üritus kannab pealkirja „A Wall is a Screen” ja selle eesmärk on tutvustada publikule ootamatutel ja huvitavatel viisidel Tallinna linna. 

Majaseintele ja ja kasutamata pindadele projitseeritud filme saab vaadata jalutuskäigul, mis algab kell 21 Sõpruse kino eest ja kestab umbes poolteist tundi. Jalutuskäik on publikule tasuta ja toimub iga ilma korral.

Hamburgist pärit kunstnike grupp „A Wall is a Screen“ on linastanud linnakeskkonnas lühifilme juba 15 aastat. Nüüdseks on toimunud üle 250 lühifilmirongkäigu enam kui 30 riigis. Filmiprogramm on igas linnas ainulaadne ning valitud lähtuvalt linastuspaikadest, et arhitektuuri ja filmikunsti abiga mõtestada ümber avalik ruum.
Koos publiku ja mobiilse projektsioonitehnikaga liigub „A Wall is a Screen“ läbi öise Tallinna ja näitab lühifilme ebatavalistes kohtades. Nii ei muutu avalikud kohad mitte ainult kinoks ja majaseintest ei saa kinoekraane, vaid kogu linnaruumile luuakse ajutise sekkumisega uus definitsioon ning filmi ja arhitektuuri koosmõjus luuakse uusi perspektiive.

"Igas linnas on elanike jaoks punktist A punkti B jõudmiseks marsruudid, mida eelistatakse teistele. Meie püüame liikuda nendest marsruutidest väljaspool ning tuua fookusesse kohad ja seinad, mille kultuurilist otstarvet ja eelkõige kinolinana kasutamist enamik inimesi kohe ei taju. Meie ekskursiooni ja filmi näitamise ajaks satuvad need kohad korraga rambivalgusesse ning sellest ajast peale seostavad kõik, kes ringkäigul osalesid, neid kohti filmi näitamisega."

Tuur on osa «Saksa kevade» programmist, mille esitlejaks on Hamburg. „A Wall is a Screen“ projekti toetavad Hamburgi linn ja Goethe Instituut Eestis. Üritus leiab aset koostöös lühi- ja animafilmide festivaliga PÖFF Shorts ning lühifilmikeskusega ShortEST.
Jaga: