/festivalist
est
Festival

November
Tallinn, Eesti

PÖFF Shorts on Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) kärgfestival, mis keskendub lühifilmidele ja animatsioonile.
Koondades alates enda alla rahvusvaheliselt tuntud ja tunnustatud võistlusprogrammid, pakub PÖFF Shorts valikut viimaste aastate põnevamatest ja julgematest lühifilmidest ning animatsioonidest.

Festivalil on kolm võistlusprogrammi – rahvusvahelised mängufilmi ja animatsiooni programmid ning rahvuslik võistlusprogramm. Kolm žüriid annavad välja viis auhinda, nende hulgas parima tudengifilmi auhinna nii animatsiooni kui mängufilmi kategoorias. Esimest korda festivali ajaloos võistlevad lühifilmid täispikkadega ühes võistlusprogrammis parima filmi tiitli nimel, seda “Põhjusega mässajad” võistlusprogrammi raames. 

PÖFF Shorts industry
  • Baltic Preview – lühifilmiturg (ShortEst)  

    Baltic Preview on võrgustiku loome sündmus POFF Shortsi raames. Selle eesmärgiks on esindada ja vahendada võimalusi Baltimaade uute lühifilmide levitamiseks ja kaastootmiseks rahvusvahelisel tasandil.
  • Student Film Market – rahvusvahelise tudengifilmi turu projekt (BFM)      1997. aastal asutatud Pimedate Ööde filmifestival kuulub Põhja-Euroopa suurimate filmifestivalide sekka, olles üks maailma 15st A-kategooria võistlusprogrammiga festivalist, mida on tunnustanud Rahvusvaheline Filmiprodutsentide Liitude Föderatsioon (FIAPF). Festivali kavas on üle 200 pika mängu- ja ligemale 300 lühi- ja animafilmi, mis on viimastel aastatel kogunud 80 000 külastust ja toonud Tallinna üle 300 välismaise filmindustegelase.